TeLux

Profil firmy

 

» Osadzovanie dosiek plošných spojov (DPS) klasickou  THT

   technológiou
» Osadzovanie dosiek plošných spojov technológiou SMT
» Oživovanie a nastavovanie dosiek plošných spojov
» Výroba elektroniky pre špeciálne zariadenia
» Kompletizácia zariadení

 

História firmy:

   Spoločnosť TELUX  bola založená v roku 1994 a jej hlavnou činnosťou bola výroba elektronických predradníkov pre štartovanie žiariviek. V období  rokov 1995 až 1999 vyrábala elektronické predradníky v typovej rade s výkonom od 9W do 58W.

   Popri tejto výrobe sa spoločnosť v menšej miere orientovala i na zákazkovú výrobu – osadzovanie dosiek plošných spojov (DPS) pre rôznych zákazníkov podľa dodanej dokumentácie. Postupom času sa táto výroba dostala do popredia a výroba predradníkov bola utlmovaná. V súčasnosti tvorí zákazková výroba cca 98% celkovej produkcie spoločnosti.

   V roku 2010 vybudovala spoločnosť vlastné výrobné priestory v obci Trebatice (cca 4km od Piešťan). V roku 2011 bola následne výroba doplnená o nový osadzovací automat SAMSUNG SM-421 so šiestimi hlavami a kapacitou 21 000 súčiastok za hodinu.

   Spoločnosť TELUX osádza plošné spoje pre viacerých stabilných odberateľov. Približne 70% produkcie ide na export do Českej republiky, Poľska a Nemecka. Naši zákazníci sú z viacerých sektorov priemyslu: zdravotníctvo, banský priemysel, železnice, ale i spotrebný priemysel.

   Vo výrobnom procese sa využíva osádzanie technológiou plošnej montáže (SMT) i klasickou THT technológiou. Osádzanie a spájkovanie súčiastok pri technológii SMT sa robí strojovo, pri klasických súčiastkach ručne.

copyright 2014 TeLux s.r.o.